header paradis

Parteneriate

Parteneriate –An scolar 2017-2018

-         Protocol de colaborare AOLN

-         Acord de parteneriat – Gradinita cu Program Prelungi Nr. 23 Botoşani, Concurs Interjudetean „Ghetuţa Mosului Nicolae”, editia a V-a, din cadrul proiectului educational „Iarna cea frumoasa si darnica”

-         Acord de parteneriat – Gradinita cu program prelungit „Fantezia” Costesti – Proiectul educational „Craciunul – bucuria copiilor”

-         Simpozion municipal cu tema „Inteligenta emotionala la prescolari si scolari” – Gradinita Nr. 128, Sector 6, Bucuresti

-         Acord de parteneriat – Gradinita P.P. Nr. 6, Alexandria – Concurs Judetean „Magia Craciunului”.

-         Proiect de parteneriat educational „Gradinita – Scoala” – Scoala Gimnaziala Nr. 309, Bucuresti;

-         Contract de colaborare cu Universitatea Crestina „Dimitrie Cantemir”,

-         CONFERINŢA CU TEMA: ,,Rolul educației în prevenirea și combaterea violenței în școală și familie”, EDIȚIA I, Bucureşti, 05 iunie 2018;

-         Concursul Municipal, Ediţia I, „Sărbători la gura sobei”

-         CONCURSUL MUNICIPAL ,,MĂIESTRIA IERNII,, Ediția I -

-         Proiectul Judeţean educational „România – locuri minunate”, concurs si ssimpozion judetean, editia a VII-a, 2018,

-         Proiectul educational: Concurs naţional de creaţie artistico-plastică, Ediţia a VI-a, CAEN 2018, Tema proiectului „Târg de marţişoare”

-         Concurs “Mama-cuvȃnt și culoare”, Ediţia a III-a, 2018 (înscris în CAER, OMEN 3076/ 17.01.2018, anexa 7, poziţia 885)

-         Concurs judeţean “Din suflet un mărţişor”, în cadrul Proiectului judeţean “Bucuria de a dărui”, Ediţia I, 2017-2018, Caracal

-         PROIECT CIVITAS – “Scoala Bucuresteana dezbate! Alege!”

-         Concurs Municipal “Sanatos, voios, voinic” – cu Gradiniţa 272, Sector 6, Bucureşti

-         Campanie de ajutorare “doneaza un iepuras” desfasurata de Asociatia “Evolution Center HSM”

-         Program educational national Children Tour: The Factory – Atelier de prajiturit

-         Protocol de colaborare cu Centrul de prevenire, evaluare si consiliere antidrog Sector 6 Bucureşti,

-         Parteneriat cu Parohia “Sfantul Ioan Botezatorul”

-         Parteneriat cu ASSMB – Campanie de promovare a sanatatii orale

-         Parteneriat cu Centrul Municipiului Bucuresti de Resurse si Asistenta Educationala - “Sa-ti vorbesc despre mine”

-         Parteneriat Gradinita “Paradisul Piticilor” – Scoala Gimnaziala Nr. 309 – “In curand scolar”

-         Parteneriat Tipografia Coresi

-         Proiect educational judetean “Romania – locuri minunate” – cu Colegiul Tehnic Dorin Pavel, Alba Iulia

-         Proiect „Prietenia – culoare si emotie” – CIVITAS cu Gradinita Nr. 1, Sector 4

-         Proiect CIVITAS – „Recileaza, creeaza, natura salveaza!” cu Gradinita „Spiridusii”

-         Parteneriat Fabrica „Chipita”

-         Protocol de colaborare Scoala – Politie – Autoritati locale – Asociatia de Parinti

-         Colaborare cu Centrul Municipiului Bucuresti de Resurse si Asistenta Educationala – Depistarea copiilor cu dificultati de limbaj

-         Parteneriat cu Trupa de teatru „Magic Art”

-         Parteneriat cu Trupa de teatru „Casuta Fermecata”

-         Cerc padagogic de Educarea Limbajului „In lumea povestilor”

Subcategories

• Echipa

Intr-o institutie de invatamant o importanta deosebita o are calitatea personalului.

Gradinita "Paradisul Piticilor" este o unitate moderna cu 31 de persoane angajate din care 17 sunt cadre didactice tinere cu o puternica dorinta de a transmite celor mici cunostintele necesare dezvoltarii ulterioare, cadre didactice auxiliare (contabil si administrator) si personalul nedidactic. Intregul personal al gradinitei isi desfasoara activitatea cu multa responsabilitate si daruire.

• Resurse materiale